Videomapping, miniatűr árnyjáték, kenyérműhely, kalligráfia workshop, konyhaeposz, köztéri játékok, dizájntáskák régi reklámmolinókból, bohócfóbia, tűztánc, fényfestés, főtéri felolvasóest – csak néhány azon rendezvények közül, amelyek egyedülálló lüktetéssel szőtték át a város életét 2013-mal kezdődően minden ősszel.
A helyi és hazai művészek ugyanakkor a fesztiválra szabott produkciókkal, kiállításokkal, közönségtalálkozókkal, műhelyekkel és interaktív performanszokkal kapcsolódnak be a „pulzálásba”.
A Hang és szó évében Lajkó Félix vagy Alexandru Tomescu hegedűművészek koncertje, a Frenák Pál Társulat előadása voltak talán a legemlékezetesebb produkciók, de az irodalom is kiemelt szerepet kapott. A színház megannyi arcára fókuszáló Játék évéből bizonyára sokan emlékeznek a Tein Teatroom főtéren zajlott előadására Mucsi Zoltánnal, de a Hozd játékba magad című köztéri játékokra is – mert a pulzArt koncepciójához tartozik az is, hogy a megszokott helyszínek mellett különféle közterekre visszük a művészetet.
Ugyanezt tapasztalhattuk a Kép évének egyik leglátványosabb, rengeteg érdeklődőt vonzó programján, amikor helyi és más erdélyi alkotók a Székely Mikó Kollégiumra adaptálva mutatták be fényfestési produkciójukat – ez az év amúgy igazi áttörés a fesztivál életében, a főtéri installációk, a színházfestés, a videomapping révén is rengetegen részeseivé váltak a programsorozatnak.
A Hagyomány évében Váncsa Domokos kenyérműhelye a legkisebbeket is megszólította, a különleges hangulatú Arifa-koncert vagy a varrottas-kiállítás pedig maradandó impressziókkal gazdagítottak. Ugyanakkor a fesztiválélményeken túlmutató hozadékai is voltak a pulzArtnak: ide sorolhatjuk például a VitrinArt projektet, amely során főtéri üzletek, szolgáltatók kirakatai kaptak új, vonzóbb, esztétikusabb külsőt képzőművészeknek, dizájnereknek meghirdetett pályázat révén, de itt említhetjük Dan Perjovschi, Románia egyik legismertebb vizuális művészének falfestését is. A Közösségi részvétel évéből a Hakanai, a Tokyo Sound Land koncertje, a Bélaműhely vagy az esketőházban bemutatott Ernelláék Farkaséknál című előadás és a párhuzamosan vetített filmpárja vonzották a legtöbb résztvevőt.
2019-ben, a Diákok évében zajlott a pulzArt fesztiválok történetének talán legnyitottabb és legközvetlenebb kiadása, fiatalossága magával ragadta a köztereken kószálókat és a rutinos „színházbajárókat” egyaránt. Az alkotás jegyében zajló 7. pulzArt résztvevői öt különféle, több napon át zajló műhelymunkába kapcsolódhattak be, de számos, fiatalokat megszólító színházelőadás, filmvetítés, koncert és irodalmi találkozó is helyet kapott. A legemlékezetesebb pillanatok közt említhetjük a Coulrophobia bohóc-burleszk előadást, a Re+Concept dizájntáska workshopot, Grecsó Krisztián Hrutka Róbert zenés pódiumestjét, a Silent Poetry csendes közösségi költészet-akciót vagy a Kordz helyi zenészeket is bevonó koncertjét.