Erzsébet park
A város szívében a fák levelein átszűrődő napsütésben fürdő, madárénektől és jókedvtől zsibongó Erzsébet parkban minden korosztály talál kedvére való időtöltést.
A 2007-2008 időszakban teljesen felújított pihenő- és játszóhely tágas sétányokkal, akadálymentesített feljáróval, korszerű világítással, kis tóval, labirintussal, közel 40 féle virággal pompázó sziklakerttel is bővült. Az Erzsébet park déli része, a római katolikus templom környéki terület az angolparkok mintájára épült ki, itt több a növényzet, árnyékosabb a hely. Ezzel szemben az északi rész a francia kerttípusokat idézi. A park karbantartása a növények folyamatos gondozását, a tisztaság biztosítását és megőrzését, a játszótér és tó állandó takarítását, a közvécé megfelelő működtetését foglalja magába. Ez utóbbi a felújítás során mozgáskorlátozott személyek számára kialakított helységgel, babaöltöztetővel, pelenkázóval, technikai részleggel és raktárhelyiséggel bővült.

ÉRDEKESSÉG
- Az Erzsébet parkban több mint 800 fa, köztük számos fenyőféle, ciprus, cédrus, többféle juhar, nyír, hárs, tulipánfa, 5 ezer cserje zöldell, és több mint 85 ezer virág nyílik csak a sziklakertben. Mivel a növények hullámban nyílnak, minden időszakban van virág.
- Nárcisz, tulipán és sáfrány a leggyakoribb virágok a sziklakertben, ezekből összesen 50 ezret ültettek a Városi Kertészet munkatársai.
- Az Erzsébet parkban hét szobor látható, köztük Gróf Mikó Imre szobra, II. Rákóczi Ferenc mellszobra, Szent István mellszobra, Márton Áron ülőszobra.
Ma Erzsébet (Sissi) magyar királyné és osztrák császárnéről elnevezett központi park eredetileg Potsa József főispán nevét viselte. A városközpontot a 19. század elején kezdték kialakítani, amikor a Vártemplom környéki régi központból a mai park területére költöztették a baromfi-, marha- és kirakodóvásárt. A városközpont parkosítása az 1880-as években kezdődött el, északi része az 1933-as évekig vásártér maradt, majd ezt is parkosították. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 25. évfordulóján, 1874-ben avatták fel a parkban található Honvéd emlékművet, Gerenday Antal alkotását. A zenepavilont 1925-ben építették, nyaranta ma is eredeti rendeltetésének megfelelően használják. A déli részen az Erzsébet királyné tiszteletére ültetett emlékfák láthatók.
Az Erzsébet park így a város egyik névjegyeként nemcsak a mindennapok kedvelt helyszíne, hanem megemlékezések, ünnepek méltó színtere is.
Ötvenhatos–emlékpark
A Kónya Ádám Művelődési Ház és a Plugor Sándor Művészeti Líceum közötti területen, az ‘56-os emlékmű köré emlékparkot alakítottunk ki a forradalom erdélyi—háromszéki meghurcoltjainak tiszteletére. A forradalom 56. évfordulóján, 2012-ben felavatott, színpaddal is bővített park nemcsak az emlékezés, hanem közösségi, kulturális rendezvények helyszíne is.

Holokauszt-emlékpark
A holokauszt 70. évfordulóján, 2014-ben a Vojkán utcai új zsidó temetőben Holokauszt-emlékpark felavatására került sor. 1944-ben 756 háromszéki és alcsíki zsidót deportáltak koncentrációs táborokba. 611 áldozat lelte itt halálát, emlékükre hat szomorúfűzfát ültettünk, 52 tuját pedig az 52 sepsiszentgyörgyi gyermekember emlékére.

Kálvin tér
A belváros felé vezető utcák, a Sugásfürdő felé vezető út és a közös temető irányába tartó útszakasz a Vártemplom alatti városrészen kereszteződnek – a Kálvin tér ilyen szempontból egyfajta epicentruma a városnak. A teret a Kálvin emlékévben újítottuk fel, macskaköves borítással is jelezve a városrész történelmi jellegét. 2014. július 10-én a Magyar Reformátusok 7. Világtalálkozójának idején lepleztük le Kálvin János szobrát, így Sepsiszentgyörgy is felzárkózott azon európai városok közé, amelyek szoborállítással is tisztelegnek a nagy reformátor emléke előtt.
Szerte a városban hangulatos pihenő- és találkozóhelyek kialakítására törekedünk, így az elmúlt tizenkét évben rendbe tettük még a Bod Péter Megyei Könyvtár mögötti parkot, a Művészeti Líceum előtti Kút teret, valamint az Andrei Șaguna parkot. A Váradi József utcai ortodox templom előtti, Andrei Șaguna püspök nevét viselő teret 2008-ban újítottuk fel, a padokkal, asztalokkal bővített pihenőhelyről szép kilátás nyílik a környékre. A korábban már zöldövezettel, virágokkal bővített, Sugás áruház előtti Szent György tér felújítása is része az új városrendezési európai uniós pályázatnak.

Turul tér
A Kőrösi Csoma Sándor és Templom utca kereszteződésénél lévő rendezetlen területen kialakított Turul tér 2014-ben, a Székely Szabadság Napján felavatott szoborról kapta nevét, amelyet civil kezdeményezés nyomán állítottunk fel.

Mihai Viteazul tér
Elhanyagolt, romos állapota miatt évekig a város központi részének egyik szégyenfoltja volt a Mihai Viteazul tér. Felújítása ezért nemcsak a környékbeli tömbházakban lakók számára volt fontos, hanem az egész városképet szebbé, rendezettebbé tette. A 2012 decemberében átadott tér zöldövezetekkel, padokkal, modern burkolattal és lámpatestekkel korszerűsödött. Pár évvel később, 2014-ben készült el a 25 vízoszlopos szökőkút, amelyet sötétben fénynyalábok színeznek.
