A szakoktatás terén a térségben élenjáró intézmény a Puskás Tivadar Szakképző Líceum, amelynek korszerűsítésére és bővítésére 2008-tól folyamatosan kiemelt figyelmet fordítunk.
A munkálatok során épület-, sportterem-, műhely- és tetőjavításokra, kazánház és festőműhely építésére, felügyelőrendszer felszerelésére került sor. Az udvar rendezésével kosárlabda-, tenisz-, kézilabda-, minifocipálya és futósáv létesült, ezeket nemcsak a diákok, hanem a lakók is használhatják.
A Puskás Tivadar Szakképző Líceumban az elmúlt években 6,2 millió lej értékű fejlesztést, beruházást valósított meg az önkormányzat.
2017-ben a városi tanács a Kós Károly Szakképző Líceumot az intézményhez rendelte, így egy erős, a munkaerőpiac igényeihez alkalmazkodó, mintegy 25 különböző szakmát ajánló szakiskola jött létre.
ÉRDEKESSÉG
- „Élő tudással a jövőért” mottóval 2016-ban az intézmény volt tantermeiben megnyílt a Puskás Tivadar Hírközlési Kismúzeum, amely az iskola névadója előtt tiszteleg. A több mint 1000 darabból álló, 500 ezer lejre becsült, 90%-ban ma is működőképes távközlési eszközgyűjteményét a Puskás Tivadar Alapítvány tudományos, oktató-nevelő és közművelődési célzattal hozta létre. A gyűjtemény legrégebbi darabja egy 1915-ös morzegép.